Rugpjūčio 25-30 dienomis vyko Tarptautinė geomokslų olimpiada (http://www.ieso-info.org/ ). Joje dalyvavo Chemijos ir geomokslų fakulteto organizuotoje IV-oje Lietuvos geomokslų olimpiadoje iš 353 dalyvių geriausiai pasirodę keturi moksleiviai:

• Saulė Janavičiūtė (Palangos senoji gimnazija, mokytojas Nerijus Vaišvilas).
  • Rimantas Stanaitis (Vilniaus Licėjus, mokytoja Jolita Milaknienė).
  • Jonas Kairys (Vilniaus Pilaitės gimnazija, mokytoja Vilma Pundienė).
  • Simas Tiškevičius (VDU Ugnės Karvelis gimnazija, mokytoja Eglė Poderienė).

Ši tarptautinė olimpiada vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrukdė moksleiviams susipažinti su dalyviais iš kitų pasaulio šalių bei parodyti puikias savo žinias įvairiose Žemės mokslų šakose –geografijoje, meteorologijoje, geologijoje, hidrologijoje, astronomijoje.

Pagrindinė užduotis šiemet buvo duomenų bazių užduotis, kurioje moksleiviai turėjo pasitelkti savo duomenų ieškojimo įgūdžius ir atsakyti į klausimus, susijusius su Etnos vulkaniniu išsiveržimu bei su sena boksitų gavybos šachta pietų Prancūzijoje. Šioje užduotyje Lietuvos mokiniai buvo apdovanoti:

• Saulė Janavičiūtė „Excelent“ (puikaus pasirodymo) apdovanojimu,
  • Jonas Kairys “Very good” (labai gero pasirodymo) apdovanojimu,
  • Rimantas Stanaitis „Good” (gero pasirodymo) apdovanojimu.

Nuotraukoje – Saulė Janavičiūtė, Jonas Kairys, Simas Tiškevičius