Kviečiame dalyvauti 7-ą kartą Lietuvoje vyksiančioje geomokslų olimpiadoje!

Geomokslų olimpiada – tai puiki galimybė akademinėje aplinkoje pasitikrinti, o kartu ir praplėsti, savo žinias apie tai, kaip veikia ir sąveikauja skirtingos Žemės sferos, Žemė ir dangaus kūnai ir, ne mažiau svarbu, žmogus su visa jį supančia gamta.

Geomokslų olimpiados pagrindinis tikslas – paskatinti moksleivius domėtis Žemės mokslais ir astronomija. Jai specialiai ruoštis nereikia, nes svarbiausia yra jau turimų žinių kūrybiškas panaudojimas ir mokslinis mąstymas. Šioje olimpiadoje Žemės mokslų kertiniai akmenys yra geologija (įskaitant inžinerinę), meteorologija, hidrologija (įskaitant hidrogeologiją), biogeologija (įskaitant pedologiją) ir astronomija.

Olimpiada pirmiausia skirta 15-17 metų amžiaus, 8-11 klasių mokiniams. Visi dalyviai gauna vienodas užduotis.

Pirmasis olimpiados etapas vyks nuotoliniu būdu, sprendžiant užduotis internetu, 2023 gruodžio 6 d. 15 val.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis iki lapkričio 28 d. Registracijos formą rasite nuorodoje (https://bit.ly/47vEhq1).

Geriausiai pasirodę moksleiviai bus pakviesti į antrąjį etapą, kuris yra planuojamas 2024 m. gegužės 10 d. Vilniaus universiteto Geomokslų institute. Keturi nacionalinės geomokslų olimpiados laimėtojai įgis teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje, kuri turėtų vykti Kinijoje.

Jei turite klausimų, rašykite mums adresu lgeo[eta]chgf.vu.lt.

Iki susitikimo olimpiadoje!